Наша гордість

Image

Андрій Говоров завоював золоту нагороду на чемпіонаті Європи з водних видів спорту,  який розпочався у Лондоні. 

Детальніше...
 
 
Оксана Баюл - перша олімпійська чемпіонка Незалежної України
 
Оксана Баюл - перша олімпійська чемпіонка Незалежної України 
Детальніше...
 
 
Майстер спорту України міжнародного классу.Чемпіон та рекордсмен Європи з плавання серед юніорів.
 
Говоров Андрій - Трьоразовий чемпіон та рекордсмен Європи серед Юнiopiв
Майстер спорту Украіни міжнародного класу
Член національноі збірної   України з плавання.
 
 
Детальніше...
 
 
Нестеренко Микита - 6-ти разовий рекордсмен світу з метання диску, член національної збірної команди України
 
НЕСТЕРЕНКО МИКИТА
майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики,чемпіон світу серед юнаків, переможець молодіжного кубку Європи 2011 року

Детальніше...
 
 
Переможець юнацького Європейського фестивалю та всесвітній гімназіаді в метанні диску . Майстер спорту України.
 
Клочко Вікторія - Студентка ІІ курсу училища, чемпіонка Європейського   юнацького олімпійського фестивалю,   чемпіонка Всесвітньої гімназіади з метання диску в Катарі
 
МІЩЕНКО ВЛАДИСЛАВ
Міщенко Владислав
2-разовий переможець першості Європи, учасник першості світу сучасного п'ятиборства

 
 
МЕЛЕНЕВСЬКИИ ВІКТОР
Меленевський Віктор
майстер спорту України з дзюдо, срібний призер першості Європи

 
КІРІЄНКО АННА
Кіріенко Анна
майстер спорту України з баскетболу, чемпіонка України 2010 року серед команд суперліги

 
КУЛАКСІЗОВ РУСЛАН
Кулаксізов Руслан
майстер спорту України з гімнастики спортивної, 4-разовий переможець VI літніх юнацьких спортивних ігор України 2011 року

 
 
Валентин Греков - чемпіон Євпропи по дзюдо
 
Валентин Греков - чемпіон Європи по дзюдо
Детальніше...
 
 
Твердохліб Олег - Чемпіон Європи, рекордсмен з легкої атлетики, член національної збіної України
 
Твердохліб Олег - Чемпіон Європи, рекордсмен з легкої атлетики, член національної збіної України 
 
 
Назаренко Сергій - Чвертьфіналіст чемпіонату світу 2006 років, бронзовий призер чемпіонату України - 1 (2003/2004), фіналіст Кубка України - 1 (2003/2004)
 
Назаренко Сергій - Чвертьфіналіст чемпіонату світу 2006 років, бронзовий призер чемпіонату України - 1 (2003/2004), фіналіст Кубка України - 1 (2003/2004)
Детальніше...
 
 
Руслан РОТАНЬ - Чвертьфіналіст чемпіонату свiту 2006 року, чемпіон України - 1 (2006/2007)
 
Руслан Ротань - Чвертьфіналіст чемпіонату свiту 2006 року, чемпіон України - 1 (2006/2007)
Детальніше...
 
Зверев
 
ЗВЄРЄВ СЕРГІЙ
майстер спорту України з дзюдо, срібний призер першості світу, переможець юнацького Європейського олімпійського фестивалю

 
Черников
 
ЧЕРНІКОВ ВЛАДИСЛАВ
учасник першості світу з легкої атлетики, переможець і срібний призер юнацького Європейського олімпійського фестивалю

 
Приймальна комісія
ПРАВИЛА ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ 2018

Image

 Правила прийому на навчання

до комунального спеціалізованого

навчального закладу спортивного профілю

 “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної ради ” в 2018 році

 

Провадження освітньої діяльності у комунальному спеціалізованому навчальному закладі спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної ради (далі – КСНЗСП«ДВУФК»ДОР», училище) здійснюється відповідно до Відомостей щодо здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти Міністерства освіти і  науки України від 21.07.2017р.

Правила прийому розроблені приймальною комісією комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної ради  (далі – приймальна комісія) відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році (далі – Умови прийому), затверджених наказом Міністерства    освіти     і       науки України від 13 жовтня 2017 року № 1377 та  зареєстрованих   у  Міністерстві юстиції України  14 листопада 2017 року за № 1396/31264.

 

І. Загальні положення

 

      1. Конкурсні пропозиції:

       Комунальний спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної радиоголошує прийом на підготовку фахівців з вищою освітою за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст”  в галузі знань 01 “Освіта” за спеціальністю 017 “Фізична культура і спорт”  (сертифікат про акредитацію: серія НД-І, № 0484758, виданий відповідно до рішення Акредитаційної комісії від 3 липня 2017 року, протокол № 126, наказ МОН України від 05.07.2017 № 139-л) відповідно до ліцензії в межах ліцензованого обсягу 50 осіб на відділення:

- плавання;

- легка атлетика;

- веслування академічне;

- веслування на байдарках та каное;

- дзюдо;

- гімнастика художня;

- волейбол;

- баскетбол (дівчата);

- баскетбол (юнаки);

- теніс настільний;

- боротьба греко - римська;

- сучасне п’ятиборство;

- футбол;

- додатковий контингент.

Форма навчання – денна.

Строк навчання – 3 роки.

На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста приймаються   особи, які здобули повну загальну середню освіту.

       Фінансування підготовки фахівців у Дніпропетровському вищому училищі фізичної культури  здійснюється за рахунок видатків місцевого бюджету.

       Для вступників, які потребують поселення у гуртожиток під час вступу і в період подальшого навчання в училищі, надання місць у гуртожитку  гарантовано.

 

         2. Підставою для оголошення прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста є ліцензія Міністерства освіти і науки України (Відомості щодо здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти Міністерства освіти і  науки України) та затверджені педагогічною радою Правила прийому на навчання до комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної ради” в 2018 році  (далі – правила прийому).

 

       3. Прийом для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста здійснюється на конкурсній основі за відповідними джерелами фінансування.

       4. Організацію прийому вступників до КСНЗСП«ДВУФК»ДОР» здійснює приймальна комісія, склад якої затверджується наказом керівника закладу освіти.

       Головою приймальної комісії призначається директор училища. Приймальна комісія діє згідно з положенням про приймальну комісію  КСНЗСП«ДВУФК»ДОР», затвердженим відповідно до Положення про приймальну комісію вищого навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15 жовтня 2015 року № 1085, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 листопада 2015 року за № 1353/27798. Положення про приймальну комісію закладу освіти оприлюднюється на його веб-сайті (веб-сторінці).

       Керівник закладу освіти забезпечує дотримання законодавства України, у тому числі Умов прийому, правил прийому, а також відкритість та прозорість роботи приймальної комісії.

Рішення приймальної комісії, прийняте в межах її повноважень, є підставою для видання відповідного наказу керівником закладу освіти та виконання процедур вступної кампанії.

Усі питання, пов’язані з прийомом до училища, вирішуються приймальною комісією на її засіданнях. Рішення приймальної комісії оприлюднюються на веб-сайті (веб-сторінці) закладу освіти в день їх прийняття або не пізніше наступного дня після їх прийняття.

ІІ. Терміни та поняття

          1. У цих Правилах прийому на навчання до комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної ради” в 2018 році (далі - Правила) терміни вживаються в таких значеннях:

    вступне випробування - оцінювання підготовленості вступника до здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, що проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту, співбесіди з конкурсного предмета (предметів), творчого конкурсу тощо;

    вступний іспит - форма вступного випробування, що передбачає перевірку рівня знань, умінь та навичок вступника з конкурсного предмета, за результатами якої вступнику нараховуються бали, які враховуються в конкурсному балі вступника;

    вступник - особа, яка подала заяву про допуск до участі в конкурсному відборі на певну конкурсну пропозицію для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста;

    єдина державна електронна база з питань освіти (далі - Єдина база) автоматизована система збирання, верифікації, оброблення, зберігання та захисту даних, у тому числі персональних, щодо надавачів та отримувачів освітніх послуг з метою забезпечення потреб фізичних та юридичних осіб;

    квота для іноземців - визначена частина обсягу місць державного замовлення, яка використовується для прийому вступників з числа:

       іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України;

       закордонних українців, статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця;

       іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, осіб, яким надано статус біженця в Україні, та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту;

      квота-1 - визначена частина загального обсягу державного або регіонального замовлення, яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2 або вступають відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 червня 2016 року № 697, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01 липня 2016 року за № 907/29037 (далі - наказ № 697);

 

       квота-2 - визначена частина загального обсягу державного або регіонального замовлення в уповноважених закладах освіти, яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31 травня 2016 року за № 795/28925 (далі - наказ № 560);

 

      конкурсна пропозиція (конкурс) - пропозиція закладу освіти щодо прийому вступників на певні спеціальності,  форму навчання, курс, строк навчання на основі здобутого освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня. Розрізняють основні та небюджетні конкурсні пропозиції;

     конкурсний бал - комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховується (з точністю до 0,01) відповідно до  Правил прийому;

      конкурсний відбір - процедура відбору вступників на конкурсні пропозиції на основі конкурсних балів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста відповідно до  Правил прийому;

      конкурсний предмет - навчальний предмет, рівень навчальних досягнень з якого враховується під час проведення конкурсного відбору на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста;

     небюджетна конкурсна пропозиція - конкурсна пропозиція, на яку не надаються місця для навчання за державним або регіональним замовленням;

     основна конкурсна пропозиція (основний конкурс) – конкурсна пропозиція з визначеною кількістю місць для навчання за державним або регіональним замовленням (загальний обсяг державного або регіонального замовлення);

     право на зарахування за квотами - право вступника, щодо зарахування на навчання до закладу вищої освіти за квотою-1,  квотою для іноземців, що реалізується відповідно до Правил прийому;

     рейтинговий список вступників - список вступників за черговістю зарахування на навчання на конкурсну пропозицію, що формується відповідно до  Правил прийому;

     співбесіда - форма вступного випробування, яка передбачає перевірку рівня знань, умінь та навичок вступника з конкурсного предмета (предметів), за результатами якої приймається протокольне рішення щодо надання вступнику рекомендації до зарахування;

      творчий конкурс - форма вступного випробування, яка передбачає перевірку та оцінювання фізичних здібностей вступника (у тому числі здобутої раніше професійної підготовки), що може використовуватись за спеціальностями, які визначені Переліком спеціальностей, прийом на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за якими здійснюється з урахуванням рівня фізичних здібностей вступників (додаток 1);

 

     термін «ваучер» вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про зайнятість населення». Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України «Про вищу освіту» та «Про освіту»;

 

     технічна помилка - помилка, яка допущена уповноваженою особою приймальної комісії з питань прийняття та розгляду заяв під час внесення даних вступника або заяви до Єдиної бази, що підтверджується актом про допущену технічну помилку.

           

 

ІІІ. Прийом на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста

 

      1. Для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста приймаються   особи, які здобули повну загальну середню освіту.

      Для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за іншою спеціальністю приймаються особи, які здобули раніше такий освітньо-кваліфікаційний рівень чи ступінь вищої освіти або мають повну загальну середню освіту та здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, ступінь вищої освіти не менше одного року та виконують у повному обсязі індивідуальний навчальний план.

      2. Вступники приймаються на навчання на перший курс. Особи, які здобули повну загальну середню освіту  можуть прийматись на другий (третій) курс або на перший курс (зі скороченим строком навчання). Для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за іншою спеціальністю особи можуть вступати на другий або старші курси (перший курс, у тому числі зі скороченим терміном навчання).

      Відраховані здобувачі вищої освіти ступеня бакалавра мають право бути поновленими для здобуття за індивідуальною програмою освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за тією самою або спорідненою в межах галузі знань спеціальністю у тому самому або іншому закладі вищої освіти.

      3. Прийом на навчання проводиться за спеціальностями (спеціалізаціями) відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266.

         Прийом вступників на навчання проводиться на конкурсні пропозиції, які самостійно формує заклад вищої освіти.

         Назви конкурсних пропозицій подаються державною мовою.

         4. Особливості прийому до закладів освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2018 року, визначаються наказом № 560.

 

        5. Особливості прийому до навчальних закладів осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення) або які переселилися з неї після 01 січня 2018 року, визначаються наказом № 697.

 

ІV. Джерела фінансування здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста

 

       1. Фінансування підготовки здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у Дніпропетровському вищому училищі фізичної культури здійснюється  за рахунок видатків місцевих бюджетів (регіональне замовлення);

       2. Громадяни України мають право безоплатно здобувати освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста в державних і комунальних закладах освіти на конкурсній основі відповідно до стандартів освіти, якщо цей освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.

       3. Громадяни України, які не завершили навчання за державним або регіональним замовленням для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, мають право повторного вступу для безоплатного здобуття цього освітньо-кваліфікаційного рівня в державних і комунальних закладах освіти за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, відповідно до Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 658.

 

       4. Громадяни України мають право безоплатно здобувати освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за другою спеціальністю у державних та комунальних закладах вищої освіти, якщо вони:

        за станом здоров’я втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії;

        мають направлення на навчання, видане державним (регіональним) замовником відповідно до законодавства.

       5. Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, та особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, мають право на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста нарівні з громадянами України. Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот, відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про вищу освіту».

        6. Освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста здобувається за кошти державного (місцевого) бюджету лише один раз, крім випадків, передбачених абзацом дев’ятим частини першої статті 4 Закону України «Про вищу освіту».

       Не допускається одночасне навчання на денній формі навчання за двома чи більше спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами) за кошти державного (місцевого) бюджету, крім випадків, передбачених статтею 61 Закону України «Про вищу освіту».

V. Обсяги прийому та обсяги державного (регіонального) замовлення

 

       1. Прийом на навчання до комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної ради” здійснюється в межах ліцензованого обсягу, що складає 50 осіб, за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт». Прийом на навчання на другий та наступні курси здійснюється в межах вакантних місць ліцензованого обсягу.

       Ліцензований обсяг при зарахуванні для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за спеціальністю обліковується за календарний рік, який триває з 01 січня по 31 грудня.

       2. Прийом на навчання за державним (регіональним) замовленням здійснюється на спеціальності та форми навчання, за якими воно сформоване Кабінетом Міністрів України (регіональним замовником). Міністерство освіти і науки України, інші державні, регіональні замовники здійснюють розміщення державного (регіонального) замовлення в розрізі закладів освіти, спеціальностей (спеціалізацій, конкурсних пропозицій - у разі необхідності), форм навчання та основи здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста. Розподіл державного (регіонального) замовлення між основними конкурсними пропозиціями в межах відповідної спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації) заклади освіти здійснюють самостійно.

        Прийом на навчання за державним замовленням можуть здійснювати заклади освіти, які здобули ліцензію за відповідною спеціальністю не пізніше 31 грудня 2017 року.

        4. Загальний обсяг державного замовлення для основних конкурсних пропозицій, обсяги квоти-1,  квоти для іноземців для основних конкурсних пропозицій визначається у Правилах прийому.

       5. Квота-1 встановлюється училищем в межах десяти відсотків загального обсягу регіонального замовлення за основними конкурсними пропозиціями і оголошуються одночасно з оголошенням загального обсягу регіонального замовлення.

VІ. Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання

 

         1. Для вступників на основі повної загальної середньої освіти за денною формою навчання:

      1) реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту розпочинається 02 липня та закінчується о 18.00 годині 25 липня;

      2) медичні огляди проводяться до 11 липня на базі Дніпропетровського лікувально-фізкультурного диспансеру;

      3) прийом заяв та документів, передбачених розділом VІI Правил прийому, розпочинається 12 липня;

     4) прийом заяв та документів закінчується:

о 18.00 год. 01 серпня - для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів;

     5) творчі конкурси проводяться з 28 липня до 07 серпня;

     6) вступні іспити проводяться з 02 до 07 серпня;

     7) співбесіди проводяться з 02 до 04 серпня;

     8) строки прийому заяв, проведення творчих конкурсів, співбесід, вступних іспитів, оприлюднення рейтингових списків з повідомленням про отримання чи неотримання вступниками права на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за державним замовленням, виконання вимог до зарахування на місця державного замовлення, зарахування вступників на місця державного замовлення та виключення з конкурсу на інші місця державного замовлення осіб, які вступають на навчання для підготовки військових фахівців, визначаються правилами прийому до закладу освіти. Військові навчальні заклади (заклади освіти із специфічними умовами навчання) забезпечують виключення зарахованих на місця державного замовлення вступників з конкурсу на інші місця державного замовлення не пізніше 23 липня;

    9) списки осіб, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за державним (регіональним) замовленням оприлюднюються не пізніше 12.00 год. 05 серпня.

        Вступники, які отримали рекомендації, повинні виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 18.00 год. 07 серпня, а також подати письмову заяву про виключення з конкурсу на інші місця державного замовлення. Зарахування цієї категорії вступників за державним замовленням відбувається не пізніше 12.00 год. 08 серпня. Зараховані особи впродовж 08 серпня виключаються з конкурсу на інші місця державного замовлення;

    10) рейтинговий список вступників, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів та вступних іспитів (у тому числі за квотами-1), із зазначенням рекомендованих до зарахування формується на основі конкурсного балу за кожною конкурсною пропозицією з повідомленням про отримання чи неотримання ними права на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за державним або регіональним замовленням та оприлюднюється не пізніше 12.00 год. 09 серпня;

    11) вступники, які отримали рекомендації, повинні виконати вимоги до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення до 12.00 год. 13 серпня;

    12) зарахування вступників відбувається:

      за державним (регіональним) замовленням - не пізніше 12.00 год. 14 серпня.

     Строки прийому заяв та документів, терміни проведення конкурсу фізичних здібностей, конкурсного відбору та зарахування на навчання до комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної ради” в 2018 році єдині для всіх категорій вступників.

 

 

 

 

VІI. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до закладів вищої освіти

 

1. Вступники для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на основі повної загальної середньої освіти за денною формою навчання подають заяви:

   тільки в електронній формі, крім визначених у цьому пункті випадків (додається);

       тільки у паперовій формі:

-           для реалізації права на вступ за співбесідою, іспитами та/або квотою-1, відповідно до цих Правил прийому;

-           при наявності розбіжностей у прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в атестаті про повну загальну середню освіту та у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання;

-            у разі подання іноземного документа про повну загальну середню освіту;

-           у разі подання документа про повну загальну середню освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;

  -   у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтвердженої довідкою приймальної комісії закладу освіти.

2. Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн та розглядається приймальною комісією закладу освіти згідно з Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України в 2018 році, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2017 року № 1378.

       Заклади освіти створюють консультаційні центри при приймальних комісіях для надання допомоги вступникам під час подання заяв в електронній формі. Вступники можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого закладу освіти з метою створення електронного кабінету, внесення заяв в електронній формі, завантаження додатку до документу про повну загальну середню освіту.

        3. Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії закладу освіти. Факт подання кожної заяви в паперовому вигляді реєструється уповноваженою особою приймальної комісії в Єдиній базі в день прийняття заяви.

        4. У заяві вступники вказують конкурсну пропозицію із зазначенням спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації, освітньої програми, нозології, мови) та форми навчання.

        Під час подання заяв на основні конкурсні пропозиції вступники обов’язково зазначають  такий варіант:

    «претендую на участь в конкурсі на місця державного та регіонального замовлення».

        5. Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

       документа, що посвідчує особу (свідоцтва про народження для осіб, яким виповнюється 14 років після 1 травня 2018 року);

       військово – облікових документів;

       документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо – кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;

       сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);

       документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів за квотою-1 на основі повної загальної середньої освіти (за наявності).

         Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї після 01 січня 2018 року, а також вступники, які проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або переселилися з неї після 01 січня 2018 року, подають документи з урахуванням особливостей, передбачених наказом № 560 та наказом № 697 відповідно.

          У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній рівень може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка документа про здобутий освітній рівень.

         6. До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

      копію документа, що посвідчує особу;

      копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо – кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;

      копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання з інформаційною карткою (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);

      шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см;

      висновки медичного обстеження;

      копію наказу про встановлення спортивного розряду.

          Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (за наявності).

          7. Копії документів, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов для зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів за квотою-1 подаються вступником особисто при подачі документів у паперовій формі у визначені  Правилами прийому терміни. Не подані своєчасно документи, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1 унеможливлюють їх реалізацію.

           8. Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною комісією КСНЗСП«ДВУФК»ДОР».  Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

           9. Приймальна комісія здійснює перевірку підстав для отримання спеціальних умов для зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1.

           Приймальна комісія здійснює перевірку середнього балу документа про освіту, поданого в паперовій формі (обчислює в разі відсутності), затверджує його своїм рішенням і вносить інформацію про середній бал документа про освіту до Єдиної бази. У разі подання вступником заяви в електронній формі приймальна комісія здійснює перевірку середнього балу документа про освіту на підставі його сканованої копії (фотокопії).

           10. Приймальна комісія розглядає заяви та документи вступників і приймає рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання до закладу освіти протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в Єдиній базі або отримання результатів вступних випробувань, але не пізніше наступного дня після завершення прийому документів. Оприлюднення поточних рейтингових списків вступників здійснюється на офіційному веб-сайті закладу освіти на підставі даних, внесених до Єдиної бази.

           11. Факт ознайомлення вступника з Правилами прийому, наявною ліцензією і сертифікатом про акредитацію відповідної освітньої програми (спеціальності), а також факт наявності/відсутності підстав для участі у конкурсі за результатами вступних іспитів, зарахування за співбесідою, зарахування за квотою-1 фіксуються в заяві вступника і підтверджуються його особистим підписом під час подання заяви у паперовій формі.

          12. Заява, зареєстрована в Єдиній базі, може бути скасована закладом освіти на підставі рішення приймальної комісії до дати закінчення прийому документів на навчання за умови допущення технічної помилки під час внесення відповідних даних до Єдиної бази, що підтверджується актом про допущену технічну помилку, сформованим в Єдиній базі. Скасована заява вважається неподаною, а факт такого подання анулюється в Єдиній базі. Приймальна комісія повідомляє вступникові про своє рішення в день його прийняття, після чого вступник може подати нову заяву.

         Виправлення технічних помилок відбувається до дати включення вступника до списків рекомендованих до зарахування на навчання.

         Вступник має право до дати закінчення подання електронних заяв скасувати у власному електронному кабінеті подану ним раніше заяву, зареєстровану та допущену до конкурсу у закладах освіти.

        13. При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти (далі - Документ), обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності Документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059.

        14. При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про вищу духовну освіту, виданий закладом вищої духовної освіти до 06 вересня 2014 року, обов’язковим є подання свідоцтва про державне визнання документа про вищу духовну освіту або рішення вченої ради закладу вищої освіти, до структури якого входить заклад освіти, який здійснює підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, щодо визнання зазначених документів відповідно до Порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 652.

        15. Порядок роботи приймальної комісії визначається таким чином: приймальна комісія Дніпропетровського вищого училища фізичної культури працює з понеділка по п’ятницю з 09 години до 17 години.

                Обідня перерва з 13 години до 14 години.

 

VІІІ. Конкурсний відбір, його організація та проведення

 

        1. Конкурсний відбір для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста здійснюється за результатами вступних випробувань:

       для вступу на основі повної загальної середньої освіти - у формі зовнішнього незалежного оцінювання,  конкурсу фізичних здібностей, вступних іспитів або співбесіди в передбачених цими Правилами випадках. У 2018 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років.

        2. Конкурсний відбір проводиться на основі конкурсного балу, який розраховується відповідно до  Правил прийому.

        3. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають до Дніпропетровського вищого училища фізичної культури для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, зараховуються бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів) з української мови та літератури (перший предмет) та результат конкурсу фізичних здібностей, що передбачений для вступу на дану спеціальність і проводиться училищем (другий предмет).

Мінімальна кількість балів сертифіката з української мови і літератури становить 100 балів.

 

4. Конкурсний бал розраховується:

 Для вступу на основі повної загальної середньої освіти за формулою:

      конкурсний бал (КБ) = П1 + П2 + А,

          де П1 - оцінка зовнішнього незалежного оцінювання або вступного іспиту з першого предмета; П2 - оцінка конкурсу фізичних здібностей з другого предмета; А - середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений в шкалу від 100 до 200 балів відповідно до Таблиці переведення середнього балу документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, у шкалу 100-200 (додаток 2). Результати вступних іспитів та конкурсу фізичних здібностей для вступників на основі повної загальної середньої освіти оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів.

    Призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2017 або 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України 2017 або 2018 року останній додаток (до 3-х основних) встановлюється рівним 10, а якщо КБ вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200. Інформацію про них приймальні комісії отримують з Єдиної бази.

       Остаточно конкурсний бал множиться на коефіцієнт 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до медичних і педагогічних закладів освіти. Якщо після цього конкурсний бал перевищує 650, то він встановлюється таким, що дорівнює 650.

         5. Оцінки з документа про базову або повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12». У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про базову або повну загальну середню освіту його середній бал за 12-бальною шкалою вважається таким, що дорівнює 2.

        6.  Конкурс фізичних здібностей, що проводить училище,  проходить в одну сесію і  складається з тестів з загальної фізичної підготовки та тестів зі спеціальної фізичної підготовки.

Підготовка спортсменів має відповідати вимогам Типового навчального плану і віку з видів спорту для спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю.

Перед складанням  конкурсу  фізичних здібностей вступники проходять медичний огляд у медичній частині училища і  отримують довідку про допуск до конкурсу.

Мінімальна кількість балів, яку вступник повинен отримати в конкурсі фізичних здібностей повинна складати не менше 140 балів.

Вступники, які отримали оцінку нижче мінімально встановленого приймальною комісією рівня, не допускаються до участі у конкурсному відборі на навчання.

 

       7. Програма співбесіди з української мови та літератури затверджується головою приймальної комісії закладу освіти не пізніше ніж за три місяці до початку прийому документів.

          Вступні іспити для вступників на основі повної загальної середньої освіти проводяться за програмами зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти.

          Програма конкурсу фізичних здібностей розробляється і затверджуються головою приймальної комісії КСНЗСП«ДВУФК»ДОР» не пізніше ніж за три місяці до початку прийому документів. Не допускається введення до творчого конкурсу завдань, що виходять за межі зазначеної програми.

          Програми співбесід, вступних іспитів та конкурсу фізичних здібностей обов’язково оприлюднюються на веб-сайті закладу. У програмах повинні міститися критерії оцінювання підготовленості вступників.

         8. Особи, які без поважних причин не з’явилися на вступні випробування у визначений розкладом час, особи, знання яких було оцінено балами нижче встановленого Правилами прийому мінімального значення, а також особи, які забрали документи після дати закінчення прийому документів, до участі в наступних вступних випробуваннях та у конкурсному відборі не допускаються.

Перескладання вступних випробувань не допускається.

          9. Апеляції на результати вступних випробувань, конкурсу фізичних здібностей, що проводяться КСНЗСП«ДВУФК»ДОР», розглядає апеляційна комісія закладу, склад та порядок роботи якої затверджуються наказом його керівника.

            Апеляційна комісія приймає до розгляду заяви абітурієнтів у письмовій формі, які подаються особисто, не пізніше наступного робочого дня після оголошення оцінки.

            Апеляція розглядається на засіданні апеляційної комісії не пізніше наступного робочого дня після її подання. Апеляційні заяви від інших осіб, у тому числі від родичів абітурієнта, не приймаються і не розглядаються.

            Заяви на апеляцію, подані не в установлені терміни, до розгляду не приймаються. Апеляція розглядається на засіданні апеляційної комісії, як правило, в присутності вступника.

            Абітурієнт отримує пояснення щодо виставлених приймальною комісією балів. Присутність сторонніх осіб при розгляді апеляцій допускається з дозволу голови апеляційної комісії.

            Додаткові випробування абітурієнтів не допускаються.

            Заяви від абітурієнтів, які порушили правила складання іспитів або не з’явилися на вступні випробування без поважних причин, апеляційна комісія не розглядає.

            Засідання апеляційної комісії проводиться при надходженні заяв абітурієнтів. Рішення приймається простою більшістю голосів. При голосуванні і рівності голосів позиція голови комісії є визначальною. Рішення апеляційної комісії оформлюється протоколом, який підписується головою апеляційної комісії та особами, які брали участь у її засіданні.

          10. Відомості щодо результатів вступних випробувань та інших конкурсних показників вносяться до Єдиної бази. У разі зміни балів з конкурсних предметів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання за результатами апеляцій приймальна комісія після відповідного повідомлення Єдиної бази вносить відповідні зміни в документацію, перераховує конкурсний бал.

 

IX. Спеціальні умови участі в конкурсному відборі для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста

 

           1. Спеціальними умовами щодо участі у конкурсному відборі при вступі для здобуття вищої освіти є:

      зарахування за співбесідою;

      участь у конкурсному відборі за іспитами та/або квотою-1.

Спеціальними умовами на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням є можливість:

      зарахування за результатами співбесіди, квотою-1 на місця державного або регіонального замовлення;

           2. Вступні випробування можуть проходити у формі співбесіди та в разі позитивного висновку про проходження співбесіди рекомендуються до зарахування:

       особи, визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 10-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

       особи, яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане право на прийом без екзаменів до державних закладів вищої освіти за результатами співбесіди;

       особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).

            Якщо такі особи рекомендовані до зарахування на основну конкурсну пропозицію, то вони зараховуються на місця державного або регіонального замовлення.

            3. Вступні випробування можуть проходити у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання на основі повної загальної середньої освіти) та, в разі отримання кількості балів не менше встановленого училищем мінімального рівня, до участі в конкурсному відборі допускаються:

        особи, визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;

        діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа.

Особи цих категорій можуть брати участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Якщо такі особи допущені до конкурсного відбору на основну конкурсну пропозицію, то вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного або регіонального замовлення.

          4. Вступні випробування можуть проходити у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання на основі повної загальної середньої освіти) та, в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше, встановленого закладом освіти мінімального рівня, до участі в конкурсному відборі допускаються:

           особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2018 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов (за умови подання до приймальної комісії закладу вищої освіти копії медичного висновку за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 "Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837, що завірений підписом секретаря регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти і печаткою регіонального центру оцінювання якості освіти, та відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти).

Такі особи можуть брати участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів 2018 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 років (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Якщо такі особи допущені до конкурсного відбору на основну конкурсну пропозицію, то вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного або регіонального замовлення.

             5. Вступні випробування можуть проходити у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання на основі повної загальної середньої освіти і якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2018 році) та, в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше встановленого закладом вищої освіти мінімального рівня до участі в конкурсному відборі допускаються:

          особи, які в 2018 році не брали участь в основній та додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану, зазначеного в Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року  № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837 (за умови подання до приймальної комісії закладу вищої освіти одного з документів, зазначених у підпункті 1 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 "Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837, або копії такого документа).

            Такі особи можуть брати участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів з певного(их) навчального(их) предмета(ів), з яких не брали участь в основній та додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року, та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 років (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Якщо такі особи допущені до конкурсного відбору на основну конкурсну пропозицію, то вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного або регіонального замовлення.

            6. Вступні випробування можуть проходити у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання на основі повної загальної середньої освіти і якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів), в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше встановленого закладом освіти мінімального рівня до участі в конкурсному відборі допускаються:

          особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2017 року;

              громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню      освіту за кордоном.

               Особи цих категорій можуть брати участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання). Особи, зазначені в абзаці третьому цього пункту, можуть брати участь у конкурсному відборі на місця державного або регіонального замовлення лише в разі вступу тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

             7. Особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі, на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за державним (регіональним) замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів відповідно до пунктів другого-шостого цього розділу, і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах відповідно до конкурсного балу.

            8. Письмові роботи вступників з української мови і літератури, виконані ними на вступних іспитах, співбесідах, зберігаються протягом трьох років, потім знищуються, про що складається акт.

 

Х. Рейтингові списки вступників та рекомендації до зарахування

 

            1. Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

      вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди;

      вступники, які мають право на зарахування за квотами;

          вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

           2. Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються за алфавітом.

         У межах інших зазначених в пункті 1 цього розділу категорій рейтинговий список вступників впорядковується:

      за конкурсним балом від більшого до меншого;

      за середнім балом додатка до документа про здобутий освітній рівень від більшого до меншого.

          Якщо встановлені в третьому, четвертому абзацах цього пункту додаткові правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, то приймальна комісія ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів та вносить його до Єдиної бази.

          3. У рейтинговому списку вступників зазначаються:

      прізвище, ім’я та по батькові вступника;

      конкурсний бал вступника (крім зарахованих за співбесідою);

      ознака підстав для зарахування за результатами співбесіди, вступних іспитів, квоти-1.

          4. Рейтингові списки формуються приймальною комісією з Єдиної бази та оприлюднюються у повному обсязі на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти.

          5. Списки вступників, рекомендованих до зарахування за державним або регіональним замовленням за кожною конкурсною пропозицією, формуються приймальною комісією за даними Єдиної бази та затверджуються рішенням приймальної комісії, оприлюднюються шляхом розміщення на інформаційних стендах приймальних комісій та офіційному веб-сайті закладу вищої освіти відповідно до строків, визначених у розділі VІ Правил прийому.

          У списку вступників, рекомендованих до зарахування, зазначаються такі самі дані, що і в рейтинговому списку вступників відповідно до пункту 3 цього розділу.

           6. Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стенді приймальної комісії закладу освіти.

          Рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування також розміщується на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти, а також відображається у кабінеті вступника в Єдиній базі (за наявності).

          Рекомендованим до зарахування вступникам можуть надсилатись повідомлення засобами мобільного зв’язку.

 

XІ. Реалізація права вступників на обрання місця навчання

 

            1. Особи, які подали заяви в паперовій або в електронній формі та беруть участь у конкурсному відборі на місця державного та регіонального замовлення, після прийняття приймальною комісією рішення про рекомендування до зарахування відповідно до строку, визначеного в розділі VІ Правил прийому, зобов’язані виконати вимоги для зарахування на місця державного (регіонального замовлення): подати особисто оригінали документа про освітній  рівень та додатка до нього, сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та/або інших документів, передбачених Правилами прийому, до приймальної комісії училища. Подані оригінали документів зберігаються у закладі вищої освіти протягом усього періоду навчання. Особи, які подали заяви в електронній формі, крім того, зобов’язані підписати власну заяву, роздруковану приймальною комісією.

            2. Особи, які в установлені строки, визначені у розділі VІ Правил прийому, не виконали вимог для зарахування на місця державного або регіонального замовлення, втрачають право в поточному році на зарахування (переведення) на навчання за державним та регіональним замовленням, крім випадків, визначених у розділах ХІІІ та ХІV Правил прийому.

XІІ. Коригування списку рекомендованих до зарахування

 

          1. Приймальна комісія анулює раніше надані рекомендації вступникам, які не виконали вимог для зарахування на місця державного замовлення, передбачених у пункті 1 розділу XI Правил прийому і надає рекомендації вступникам, наступним за рейтинговим списком.

          2. При одночасному навчанні за кількома спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами) та формами навчання, крім двох денних, одна з яких за державним (регіональним) замовленням або за рахунок цільових пільгових державних кредитів, оригінали документа про освітній  рівень, додатка до нього державного зразка, а також оригінали сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання зберігаються у закладі вищої освіти за місцем навчання за державним (регіональним) замовленням або за рахунок цільових пільгових державних кредитів протягом усього строку навчання.

XIІІ. Наказ про зарахування, додатковий конкурс, зарахування за рахунок цільового пільгового державного кредиту

 

        1. Наказ про зарахування на навчання видається директором училища на підставі рішення приймальної комісії. Наказ про зарахування на навчання з додатком до нього формується в Єдиній базі та оприлюднюються на інформаційному стенді приймальної комісії та веб-сайті (веб-сторінці) закладу освіти у вигляді списку зарахованих у строки, визначені розділом VI Правил прийому.

       2. Рішення приймальної комісії про зарахування вступника скасовується приймальною комісією у разі виявлення порушень з боку вступника, визначених пунктом 5 розділу XVІ Правил прийому.

       3. Зараховані особи, які відраховуються за власним бажанням, вилучаються з наказу про зарахування до навчального закладу. Документи, подані такими особами, повертаються їм не пізніше наступного дня після подання заяви про відрахування.

      4. Особи, які без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, відраховуються із закладу освіти, про що видається відповідний наказ.

      5. На звільнене(і) в порядку, передбаченому пунктами 2, 3 цього розділу, місце (місця) може проводитись додатковий конкурсний відбір з числа осіб, які брали участь у конкурсі на цю конкурсну пропозицію.

          Додатковий конкурсний відбір проводиться до 15 вересня. При цьому накази про зарахування таких осіб формуються і подаються до Єдиної бази до 18.00 год. 19 вересня.

 

ХIV. Особливості прийому на навчання іноземців та осіб без громадянства до закладів вищої освіти України

 

       1.Підготовка іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законами України «Про освіту»«Про вищу освіту», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про закордонних українців», «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», Указом Президента України від 03 червня 1994 року № 271 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними областями Республіки Білорусь і адміністративно-територіальними одиницями Республіки Молдова», постановами Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 136 «Про навчання іноземних громадян в Україні», від 11 вересня 2013 року № 684 «Деякі питання набору для навчання іноземців та осіб без громадянства», наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 року за № 2004/24536 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2015 року № 1272).

 

         2. Іноземці та особи без громадянства (далі - іноземці) можуть здобувати освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за кошти фізичних або юридичних осіб, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами про міжнародну академічну мобільність між закладами освіти.

         Прийом іноземців до закладів освіти на навчання за рахунок коштів державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців.

         3. Усі категорії іноземців, які вступають на навчання, зараховуються до закладів освіти України на підставі наказів про зарахування, що формуються в Єдиній базі.

         4. Закордонні українці, які на законних підставах перебувають в Україні і статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця, при вступі до закладів освіти України користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією України, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

         Закордонні українці, статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця, можуть зараховуватись на навчання за державним замовленням у межах установлених квот для іноземців за співбесідою з предметів, передбачених правилами прийому.

XV. Вимоги до Правил прийому

 

         1. Правила прийому в 2018 році розробляються відповідно до законодавства України, затверджуються педагогічною радою комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної ради” до 31 грудня 2017 року, розміщуються на веб-сайті (веб-сторінці) закладу освіти і вносяться до Єдиної бази. Правила прийому діють до 31 грудня 2018 року.

         2. Правила прийому оприлюднюються державною мовою.

Правила прийому  містять:

          перелік акредитованих освітніх програм (акредитація освітньої програми підтверджується сертифікатом про акредитацію відповідної спеціальності), а також конкурсних пропозицій, за якими здійснюється прийом;

           порядок проведення конкурсного відбору та строки зарахування вступників;

           перелік конкурсних предметів, з яких вступники мають подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на основі повної загальної середньої освіти;

          перелік конкурсних предметів, з яких проводяться вступні випробування;

          порядок роботи приймальної комісії (дні тижня та години);

          порядок і строки прийому заяв і документів;

          порядок проведення вступних випробувань, спосіб та місце оприлюднення їх результатів;

          порядок подання і розгляду апеляцій на результати вступних випробувань, що проведені закладом вищої освіти;

          умови поселення вступників та студентів в гуртожиток відповідно до затвердженого у закладі вищої освіти порядку;

         порядок і строки прийому заяв і документів, проведення вступних випробувань,  конкурсу фізичних здібностей та строки зарахування вступників із числа іноземців та закордонних українців, які прибули в Україну з метою навчання;

          порядок проходження медичного огляду вступників до училища;

          порядок оцінки рівня фізичної підготовки;

         порядок та форма проведення творчого конкурсу, який передбачений Правилами прийому;

          наявність/відсутність місць, що фінансуються за державним (регіональним) замовленням, строки оприлюднення рейтингових списків вступників;

          вичерпний порядок обчислення конкурсного балу;

          квоти для прийому за державним або регіональним замовленням окремих категорій вступників відповідно до законодавства;

          перелік можливостей для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

          3. Правила прийому визначають порядок та умови зберігання робіт вступників. Роботи вступників, виконані ними на вступних іспитах, співбесідах, які не прийняті на навчання, зберігаються не менше шести місяців, потім знищуються, про що складається акт.

          4. До 31 грудня 2017 року Правила прийому подаються закладом освіти, що претендує на отримання місць за державним (регіональним) замовленням до Єдиної бази з одночасним внесенням до неї основних конкурсних пропозицій.

          5. Квоти-1 встановлюються в Правилах прийому в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за основними конкурсними пропозиціями і оголошуються одночасно з оголошенням загального обсягу державного замовлення.

XVІ. Забезпечення відкритості та прозорості при проведенні прийому до закладу вищої освіти

 

         1. На засіданні приймальної комісії мають право бути присутніми представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). Порядок акредитації журналістів у приймальній комісії визначається правилами прийому (Додаток 3).

         2. Громадські організації можуть звернутися до Міністерства освіти і науки України із заявою про надання їм права вести спостереження за роботою приймальної комісії. Громадські організації, яким таке право надано Міністерством освіти і науки України, можуть направляти на засідання приймальної комісії училища своїх спостерігачів. Приймальна комісія зобов’язана створити належні умови для присутності громадських спостерігачів на своїх засіданнях, а також надати їм можливість ознайомлення з документами, що надаються членам комісії, до засідання.

        3. Заклад освіти зобов’язаний створити умови для ознайомлення вступників з ліцензією на здійснення освітньої діяльності, сертифікатом про акредитацію відповідної спеціальності (напряму підготовки, освітньої програми). Правила прийому, відомості про ліцензований обсяг та обсяг прийому за державним (регіональним) замовленням за кожною конкурсною пропозицією (спеціальністю, освітньою програмою), у тому числі про кількість місць, що виділені для вступу за квотами, оприлюднюються на веб-сайті (веб-сторінці) закладу освіти не пізніше робочого дня, наступного після затвердження/погодження чи отримання відповідних відомостей.

         4. Голова приймальної комісії оголошує про засідання комісії не пізніше дня, що передує дню засідання, в особливих випадках - не пізніше ніж за три години до початку засідання. Оголошення разом із проектом порядку денного засідання оприлюднюється на веб-сайті (веб-сторінці) закладу освіти.

         5. Подання вступником недостовірних персональних даних, даних про здобуту раніше освіту, недостовірних відомостей про наявність права на зарахування за квотами, за співбесідою, про проходження зовнішнього незалежного оцінювання є підставою для скасування наказу про його зарахування.

         6. Інформування громадськості про ліцензований обсяг, обсяг місць, що фінансуються за державним (регіональним) замовленням, перебіг подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до закладів освіти здійснюється інформаційними системами, в тому числі системою «Конкурс», на підставі даних Єдиної бази.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідальний секретар

приймальної комісії                                                О.В. Кудзієва

 

Додаток 1

До правил прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році (пункт 1 розділу ІІ )

 

 

 

 

ПЕРЕЛІК 
спеціальностей, прийом на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за якими здійснюється з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей вступників

 

 

Шифр галузі

Галузь знань

Код спеціальності

Найменування спеціальності

01

Освіта/Педагогіка

017

Фізична культура і спорт

02

Культура і мистецтво

021

Аудіовізуальне мистецтво та виробництво

022

Дизайн

023

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

024

Хореографія

025

Музичне мистецтво

026

Сценічне мистецтво

028

Менеджмент соціокультурної діяльності*

19

Архітектура та будівництво

191

Архітектура та містобудування

22

Охорона здоров’я

221

Стоматологія

25

Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону

253

Військове управління (за видами збройних сил)

254

Забезпечення військ (сил)

255

Озброєння та військова техніка

26

Цивільна безпека

261

Пожежна безпека

262

Правоохоронна діяльність

__________ 

* За умови, що підготовка здобувачів освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста до 2015 року здійснювалася за спеціальністю «Народна творчість».

 

Додаток 2

До правил прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2017 році (пункт 4 розділу VІIІ)

ТАБЛИЦЯ 
переведення середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, в шкалу 100‑200

 

1

100

 

4

120

 

8

160

1,1

100

 

4,1

121

 

8,1

161

1,2

100

 

4,2

122

 

8,2

162

1,3

100

 

4,3

123

 

8,3

163

1,4

100

 

4,4

124

 

8,4

164

1,5

100

 

4,5

125

 

8,5

165

1,6

100

 

4,6

126

 

8,6

166

1,7

100

 

4,7

127

 

8,7

167

1,8

100

 

4,8

128

 

8,8

168

1,9

100

 

4,9

129

 

8,9

169

2

100

 

5

130

 

9

170

2,1

101

 

5,1

131

 

9,1

171

2,2

102

 

5,2

132

 

9,2

172

2,3

103

 

5,3

133

 

9,3

173

2,4

104

 

5,4

134

 

9,4

174

2,5

105

 

5,5

135

 

9,5

175

2,6

106

 

5,6

136

 

9,6

176

2,7

107

 

5,7

137

 

9,7

177

2,8

108

 

5,8

138

 

9,8

178

2,9

109

 

5,9

139

 

9,9

179

3

110

 

6

140

 

10

180

3,1

111

 

6,1

141

 

10,1

181

3,2

112

 

6,2

142

 

10,2

182

3,3

113

 

6,3

143

 

10,3

183

3,4

114

 

6,4

144

 

10,4

184

3,5

115

 

6,5

145

 

10,5

185

3,6

116

 

6,6

146

 

10,6

186

3,7

117

 

6,7

147

 

10,7

187

3,8

118

 

6,8

148

 

10,8

188

3,9

119

 

6,9

149

 

10,9

189

 

 

 

7

150

 

11

190

 

 

 

7,1

151

 

11,1

191

 

 

 

7,2

152

 

11,2

192

 

 

 

7,3

153

 

11,3

193

 

 

 

7,4

154

 

11,4

194

 

 

 

7,5

155

 

11,5

195

 

 

 

7,6

156

 

11,6

196

 

 

 

7,7

157

 

11,7

197

 

 

 

7,8

158

 

11,8

198

 

 

 

7,9

159

 

11,9

199

 

 

 

  

 

  

12

200

Image

 ПОЛОЖЕННЯ

про порядок акредитації журналістів при приймальній комісії комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури”

Дніпропетровської обласної ради”

 

        1. Акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при приймальній комісії комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури” Дніпропетровської обласної ради” проводиться з метою:

      - сприяння роботі журналістів та допомоги їм у виконанні ними своїх професійних обов’язків;

      - для забезпечення відкритості та прозорості при проведенні прийому до Дніпропетровського вищого училища фізичної культури, надання можливостей всебічного та об’єктивного висвітлення засобами масової інформації діяльності приймальної комісії.

1. Акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при приймальній комісії Дніпропетровського вищого училища фізичної культури здійснюється головою приймальної комісії за поданням відповідального секретаря приймальної комісії.

2. Відповідальний секретар приймальної комісії при підготовці документів щодо акредитації керується положеннями Конституції України, Законів України „Про інформацію”, „Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, „Про телебачення і радіомовлення”, „Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”, „Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, іншими нормами чинного законодавства України.

             Відповідальний секретар приймальної комісії заздалегідь інформує журналістів про засідання приймальної комісії, організаційно сприяє виконанню ними професійних обов'язків.

3. На підставі розпорядження голови приймальної комісії відповідальним секретарем приймальної комісії видається індивідуальна акредитаційна картка тимчасової акредитації (за відповідним зразком).

4.   Індивідуальні акредитаційні картки тимчасової акредитації видаються відповідальним секретарем приймальної комісії журналістам і технічним працівникам, які є штатними працівниками українських та зарубіжних засобів масової інформації.

            Голова приймальної комісії встановлює строк дії індивідуальної акредитаційної картки тимчасової акредитації, але не більше ніж на 1 (один) місяць.

5.  Журналістам і технічним працівникам зарубіжних засобів масової інформації індивідуальні акредитаційні картки тимчасової акредитації видаються за наявності у них відповідних посвідчень працівників зарубіжного засобу масової інформації.

6. Індивідуальна акредитаційна картка тимчасової акредитації дає право на участь у запланованих засіданнях приймальної комісії за наявності у журналіста чи технічного працівника засобу масової інформації, який є штатним працівником засобу масової інформації, редакційного посвідчення.

7. Допуск журналістів, технічних працівників засобів масової інформації до участі у засіданні приймальної комісії здійснюється з урахуванням загального режиму роботи приймальної комісії, визначеного Правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників приймальної комісії, технічних можливостей приміщень.

8. Видача акредитаційної картки тимчасової акредитації проводиться протягом тижня з дня прийняття розпорядження голови приймальної комісії.

9.  Заявка на акредитацію для журналістів і технічних працівників засобів масової інформації подається до Дніпропетровського вищого училища фізичної культури на бланку редакції засобу масової інформації за підписом керівника засобу масової інформації, завіреним печаткою.

10.  Українські засоби масової інформації у заявці на акредитацію чи додаткову акредитацію зазначають:

   засновників або видавців засобу масової інформації;

   його статутні завдання;

  періодичність випуску, тираж на час подання заявки (для друкованих засобів масової інформації);

   сферу (регіон) поширення засобу масової інформації;

   адресу засобу масової інформації;

   номери телефонів керівників засобу масової інформації;

    номери телефонів, факсу та електронну адресу служби інформації засобу масової інформації;

  потребу засобу масової інформації в кількості індивідуальних акредитаційних карток тимчасової акредитації;

   список журналістів і технічних працівників, прізвище, ім’я та по батькові яких прес-служба вписуватиме в акредитаційні картки, та надають по дві фотографії кожного журналіста і технічного працівника, які користуватимуться індивідуальними акредитаційними картками (не більше 2 осіб).

Зарубіжні засоби масової інформації у заявці на акредитацію зазначають:

   адресу центральної редакції засобу масової інформації, адресу кореспондентського пункту засобу масової інформації в Україні;

    номери телефонів, факсу та електронну адресу служби інформації засобу масової інформації;

  потребу засобу масової інформації в кількості індивідуальних акредитаційних карток тимчасової акредитації;

   список журналістів і технічних працівників, які користуватимуться індивідуальними акредитаційними картками тимчасової акредитації, прізвище, ім’я та по батькові яких прес-служба вписуватиме в акредитаційні картки, та надають по дві фотографії кожного журналіста і технічного працівника, які користуватимуться індивідуальними акредитаційними  картками (не більше 2 осіб), а також копії відповідних посвідчень працівників зарубіжного засобу масової інформації.

        Друковані засоби масової інформації та інформаційні агентства до заявки на акредитацію додають копію свідоцтва про їх державну реєстрацію відповідним державним органом (друковані засоби масової інформації додають також два останні примірники видання).

        Телерадіоорганізації до заявки на акредитацію додають копію ліцензії на право використання каналу та часу мовлення, виданої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення; телерадіомовні організації, виробники продукції (студії-виробники) – копію договору з телерадіомовною організацією на трансляцію програм або ефірну довідку про трансляцію програм.

      Заявка на акредитацію, яка не містить відомостей, зазначених відповідно у пунктах 10, 11, цього Положення, не розглядається.

11. Індивідуальні акредитаційні картки тимчасової акредитації видаються журналістам і технічним працівникам засобів масової інформації особисто із зазначенням про це в журналі реєстрації акредитаційних документів.

12.  Керівник засобу масової інформації у письмовій формі повідомляє Дніпропетровське вище училище фізичної культури про втрату або пошкодження певної акредитаційної картки та може одночасно у зв’язку з цим звернутись з поданням про поновлення акредитаційної картки.

           У разі звільнення журналіста чи технічного працівника засобу масової інформації, який користувався акредитаційною карткою, керівник відповідного засобу масової інформації у триденний строк повідомляє про це Дніпропетровське вище училище фізичної культури.

          Журналісти і технічні працівники засобів масової інформації можуть бути позбавлені акредитації головою Приймальної комісії у разі порушення ними законів України, у тому числі тих, що регулюють діяльність засобів масової інформації.

13.  При порушенні журналістами та технічними працівниками засобів масової інформації правил професійної етики Дніпропетровське вище училище фізичної культури залишає за собою право звернутися для захисту своєї репутації та авторитету в представництво Комісії з журналістської етики або суд.

 

 

ЗРАЗОК ПЕРЕПУСТКИ (АКРЕДИТАЦІЙНА КАРТКА)

 

Комунальний спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю “Дніпропетровське вище училище фізичної культури”

Дніпропетровської обласної ради”

ПЕРЕПУСТКА (АКРЕДИТАЦІЙНА КАРТКА)

П.І.Б. представника ЗМІ

 

Фото

Печатка

 

 

 

Назва ЗМІ

 

Підпис особи, що видала перепустку. Печатка

Приймальної комісії

КСНЗСП “ДВУФК”ДОР”

 

Дійсна за пред’явлення редакційного посвідчення або документу,

що засвідчує особу